Uniwersum marvela opis postaci – Co sprawia, że każda postać Marvela jest tak interesująca?

Co sprawia, że każda postać Marvela jest tak interesująca? Na początek zastanówmy się nad postaciami Marvela i tym, które z nich są najbardziej interesujące dla przeciętnego człowieka. Tutaj znajdziecie opis postaci dla Thora, Iron Mana, Doctora Strange’a i Kapitana Ameryki. Co sprawia, że wszyscy oni są interesujący? Czytaj dalej, aby poznać ich unikalne mocne i słabe strony.

opis postaci Thor online

Thor marvel

Mityczny Bóg Gromu to kolejna fikcyjna postać z fascynującą historią. Chociaż jego pochodzenie jest nieco mityczne, jest on bogiem gromu, który często walczył ze złem. Postać ta została stworzona przez Stana Lee, Jacka Kirby’ego, Larry’ego Liebera, Dona Rico i Wernera Rotha. Opis jego postaci będzie obejmował jego moce i cechy charakteru. Jeśli zastanawiasz się, jak dostał swoje moce, oto szybki opis postaci Thora.

Jedną z największych wad postaci Thora jest to, że nie jest on do końca subtelnym bóstwem. Często używa bezpośredniego działania, aby rozwiązać problemy. Jego brak subtelności oznacza, że łatwo ulega wpływom magicznych zaklęć lub zmiennokształtnych bytów. I z tego powodu często jest celem tych, którzy szukają jego zemsty. Prawdą jest jednak również, że moce Thora są bardzo potężne, a to czyni go intrygującą postacią do obserwowania w Marvel Cinematic Universe.  

Pomimo swojego szlachetnego tytułu i zdolności do przekształcania się w lodowego giganta, Thor miał również kilka nieszczęśliwych przygód w przeszłości. W Age of Ultron zrezygnował z magicznej wycieczki po Kamienie Nieskończoności. Tym razem zrezygnował z dążenia do odkrycia tajemnicy Kamieni Nieskończoności, a zamiast tego walczy z ognistym demonem Surturem. Opis postaci Thora powinien dać czytelnikom dobre wyobrażenie o tym, jaki jest ten potężny bohater wikingów. 

Jako władca królestwa Asgard, Thor chroni swoje królestwo. Jego ojciec zmarł, więc został pozostawiony, by samodzielnie prowadzić królestwo. Stara się utrzymać królestwo w porządku, jednocześnie równoważąc potrzeby obu stron. Thor ma wiele problemów z zaufaniem, które są widoczne w jego opisie postaci. Jako ojciec chce chronić Ziemię, ale lubi też ratować ludzi.

Opis postaci Doctor Strange

Kiedy nie walczył z superzłoczyńcami w swoich komiksach Marvela, Doktor Strange służył jako Sorcerer Supreme wymiaru ziemskiego. Po odmowie przyłączenia się do “Wojny Siedmiu Sfer”, Strange stracił wiele ze swojej mistycznej mocy. Odkąd został pokonany, porzucił swoje zdolności wywodzące się z przywoływania bytów lub związane z mistycznymi energiami. Ostatnio jednak ponownie wziął udział w Wojnie Siedmiu Sfer i powrócił do swojej pełnej mocy. 

Nazwa “Doctor Strange” pochodzi od tego, że wymyślił kodeks komiksowego maga. Jako osoba sympatyczna i współczująca, która zawsze staje po stronie swoich przyjaciół, Doktor jest mało prawdopodobnym superbohaterem. Jego zaradność i zdolności adaptacyjne pomogły mu stać się ważnym członkiem New Avengers. Jednak jego egoistyczna natura jest kłopotliwa. Musi zachować swoją tajną tożsamość i uważać, by nie wpakować się w kłopoty z innymi. 

Podczas swoich przygód Stephen Strange napotkał wielu wrogów, w tym Dread Dormammu, potężnego półboga z Mrocznego Wymiaru. Pomimo swojej ogromnej mocy, półbogowi temu nie spieszyło się do zawarcia pokoju z ludzkością. Został zmuszony do pojedynku z Dormammu w Mrocznym Wymiarze, powodując pęknięcie bariery między Mrocznym Wymiarem a Mindless Ones. 

W komiksach Christine Palmer jest trzecią “Nocną Pielęgniarką”, która oferuje pomoc medyczną superbohaterom w potrzebie. Pierwotnie nazywała się Christine Palmer, ale w filmie animowanym z 2007 roku otrzymała nowe imię – Gina Atwater. Obie mają identyczne przeznaczenie. Gdyby tak nie było, pojawiłby się w filmie Avengers: Earth’s Mighty Heroes. Jednak w filmie ma znacznie większe szanse na obsadzenie w nadchodzącym Avengers: The Animated Series.

Opis postaci Kapitan Ameryka

We wczesnych dniach komiksów Marvela, bohater Kapitan Ameryka został stworzony podczas II wojny światowej, czasu, który był wypełniony przemocą i strachem. W rezultacie uosabiał poczucie sprawiedliwości, które nie zestarzało się dobrze. Podczas gdy niektóre elementy zostały zmienione z biegiem czasu, podstawowe ideały nie. Ten opis postaci pomoże Ci poznać wiele aspektów jego osobowości. Poniżej wymieniono niektóre z cech, które sprawiają, że jest on tak atrakcyjny dla fanów. 

W ciągu ponad 70 lat opublikowanych przygód, bohater Kapitan Ameryka walczył z wieloma wrogami. Wielu z jego wrogów uosabia przeciwstawne ideologie, od nazizmu po komunizm. Oprócz nazizmu, walczył także z antypatriotycznym terroryzmem i amoralnym kapitalizmem. Choć często jest w centrum uwagi opinii publicznej, wielu fanów Marvela uważa go za underdoga, nieprawdopodobnego bohatera.

Pomimo swojego legendarnego statusu, był wychudzonym dzieciakiem i był zastraszany przez rówieśników. Jednak jeden przyjaciel na całe życie był jego mentorem i bliskim powiernikiem. Wtedy, podczas trasy promocyjnej, Steve Rogers dowiedział się, że jego przyjaciel Bucky Barnes ma kłopoty na niemieckim froncie wojennym. Po usłyszeniu tej wiadomości Steve Rogers udał się na ratunek swojemu przyjacielowi. Reszta to już historia. Dziś Steve Rogers jest jedynym super żołnierzem zatrudnionym przez rząd USA. Jest jednak zmuszony do uprawiania propagandy. 

Największym osiągnięciem Capa w komiksach i na dużym ekranie jest jego zdolność do przetrwania najbardziej intensywnych sytuacji, z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Przeżył wybuch w pobliżu Ziemi, zawalony budynek, bycie rozbitym przez ściany przez złoczyńcę Red Skulla i lądowanie na pojeździe. Później ląduje w samolocie, gdzie spotyka Nicka Fury’ego, granego przez Samuela L. Jacksona.

Opis postaci Logan Wolverine online

Logan online

Dobrze zaokrąglony superbohater, Wolverine jest inteligentnym, wielojęzycznym i doświadczonym zabójcą. Wolverine jest również poliglotą – biegle posługuje się kilkoma językami, w tym czejeńskim i koreańskim, a także zna rosyjski, francuski i tajski. Jego berserkerski gniew w połączeniu z wysoką inteligencją i różnorodnymi umiejętnościami sprawiają, że jest niezwykle trudnym do pokonania przeciwnikiem. 

Wolverine, bohater szalony i często niekonwencjonalny, urodził się w 1832 roku jako James Howlett. Był chorowitym dzieckiem, zanim rozwinęła się jego zmutowana forma. Rozwinął kostne pazury poprzez swoje knykcie, a także nabył zdolność uzdrawiania. Ponieważ żyje dłużej niż normalny człowiek, Wolverine ma tendencję do starzenia się bardzo powoli. Nie oznacza to jednak, że nie ma on swoich problemów. 

Po II wojnie światowej Wolverine wyruszył na misję z drużyną X-Men. Podczas misji spotkał mutantkę o imieniu “Rogue”, młodą kobietę, która uciekła z sierocińca. Był wściekły na myśl, że może uda mu się ją uratować, ale misja zakończyła się niepowodzeniem. Jednak po misji poznał swoją przyszłą żonę, Itsu, i razem poczęli dziecko. 

Kiedy ma pełną kontrolę, Wolverine jest bezwzględny w sposobie, w jaki zabija swoich wrogów. Jego zemsta jest nieporównywalna z żadnym innym superbohaterem. Jeśli jednak uda mu się zdobyć przewagę, nie będzie miał z tym problemu. Oznacza to, że osobowość Wolverine’a jest pokręconą mieszanką emocji. Czy to gniew, zemsta, czy samozachowanie, jego siła nigdy nie przestanie zadziwiać.

12 sierpnia, 2022
Kategorie
Udostępnienia0

Napisz komentarz

Podpis *
Email *